Zmäkčovač vody ECONOMY je navrhnutý pre menšie priestory. Je úzky iba 20 cm, vysoký 110 cm, hlboký 38 cm. Ideálny zmäkčovač vody pre menšie priestory, byty, menšie rodinné domy, reštaurácie, kaviarne, cukrárne.  

Je plnoautomatický s najmodernejšou riadiacou hlavicou , pevným moderným plastovým telom s obsahom zmäkčovacej živice 25 L. Cena 590 € s DPH z neho robí cenovo ekonomický zmäkčovač vody. Za dobrú cenu – dobré riešenie.

 

Pre koho je vhodný zmäkčovač vody ECONOMY?

Tento typ zmäkčovača je určený pre klientov, ktorí nemajú dostatok miesta na inštaláciu. Často sa totiž stáva, že pri výstavbe rodinných domov sa neplánuje miesto pre zariadenie na úpravu vody. A zmäkčovač Economy s výškou 115 cm, šírkou 20 cm a hĺbkou 40 cm je určený práve pre malé, úzke priestory,.

Zmäkčovač je kabinetný, z odolného plastu, s automatickou riadiacou hlavicou. Displej ukazuje aktuálne informácie o pretečenej spotrebe vody a aktuálny čas. Z hora sa aj nasýpa tabletovaná soľ potrebná na regeneráciu. Do otvoru sa zmestí naraz celé vrece soli 25 kg.

zmakcovac vody economy

Inštalácia

Je potrebné aby inštalácia a umiestnenie bolo na mieste kde neklesne teplota pod bod mrazu a kde nie je príliš vlhko. Najlepšie v blízkosti centrálneho prívodu vody do domu a pri prívode el. zásuvky. K inštalácii je ešte potrebné zmäkčovač vody pripojiť aj na odpad vody ako je sifón, kanalizácia, gulička a pod.

Regenerácia

Zmäkčovač sa počas svojej činnosti regeneruje a zbavuje zachyteného vodného kameňa. K tomu používa soľ, automaticky pripravená ako slaný roztok a pomocou tohto roztoku premyje celý obsah živice. Následne nasleduje preplach čistou vodou aby sa do systému nedostala slaná voda.

Celý tento proces prebieha automaticky. Bežne je táto regenerácia nastavená na 2:00 ráno, kedy je predpoklad najmenšej spotreby vody. Počas regenerácie zmäkčovač prepúšťa neupravenú tvrdú vodu. Počas regenerácie ide slaná voda a voda plná vodného kameňa do odpadu.

Spotrebuje sa cca. 80 – 100 litrov vody. Táto regenerácia a preplach zmäkčovača vody je závislý od spotreby vody. Bežne sa zmäkčovač regeneruje cca. po 4m3 čo je asi 1 x za 7 – 10 dní. Ročná spotreba soli je asi 5 vriec.

V prípade že zabudnete dosypať soľ, zmäkčovač vody nebude vedieť urobiť regeneráciu a živica prestane zachytávať vodný kameň. Nič vážne sa však nestane. Treba len dosypať soľ do zmäkčovača vody a spustiť manuálnu regeneráciu. Po regenerácii zmäkčovač bude fungovať automaticky.

 

Zmäkčovač vody ECONOMY je plnohodnotný automatický zmäkčovač vody určený pre rodinné domy, reštaurácie, kaviarne. Veľkou výhodou sú malé rozmery a úsporná prevádza a aj cena. Cena zmäkčovača je 590 € s DPH, ktorá zahŕňa bypass, pripojovaciu hadicu na odpad vody.

 

Najväčšie prínosy modelu ECONOMY

  • menšie rozmery pri zachovaní kapacity a výkonnosti.
  • o polovicu nižšia spotreba soli na jednu regeneráciu, 2 kg
  • najmodernejší systém preplachu a regenerácie, unikátna riadiaca hlavica
  • spotreba vody na jednu regeneráciu oproti bežným zmäkčovačom, 60 - 80 l
  • najmodernejší dizajn s použitím pevných plastov s dlhou životnosťou
  • Mercedes medzi zmäkčovačmi na slovenskom trhu

 

Popis zmäkčovač vody na mestkú a studničnú vodu
Záruka 24 mesiacov od dátumu montáže
Cena 590 € s DPH
Montáž účtuje sa skutočne spotrebovaný materiál a práca technika 16€/hod
Dostupnosť skladom
Bezplatná obhliadka vyplňte kontaktný formulár pre bezplatnú obhliadku

 

Montážne podmienky inštalácie zmäkčovača vody
1. zmäkčovač vody musí byť inštalovaný len na spevnenej rovnej ploche
2. zmäkčovač musí byť inštalovaný v nemrznúcich priestoroch, nutná temperácia
3. inštalácia u podpornej steny pre kotvenie potrubia
4. inštaláciu prevádzať v miestach bez účinkov sálavého tepla s ohľadom na plastové diely úpravní vody t max 42°C
5. v priestore inštalácie prívod surovej vody musí byť opatrený uzatváracím ventilom
6. výška ukončenia a dimenzia podľa konkrétneho typu a veľkosti zmäkčovača
7. pre inštaláciu uvažovať s prívodom el. energie. Dimenzie prívodov pre odbery max 12 W
8. v mieste inštalácie je potrebné uvažovať s odpadom pre výplach a regeneráciu

Model Economy
Obsah živice 25 l
Pracovný tlak vody min/max (bar) 1,4/6
Pracovná teplota min/max (°C) 2/48
Elektrické napájanie (V/Hz) 230/50
Pripojenie 1"
Šírka (mm) 200
Výška (mm) 1200
Hĺbka (mm) 400
Hĺbka s bypassom (mm) 500
Váha (kg) 35,0
Kapacita solnej nádoby (kg) 25

 

slide excelent

Malé rozmery, excelentný dizajn, najmodernejšia riadiaca hlavica, veľa možností nastavenia, pevné plasty, LCD displej, nízka spotreba soli a vody na jednu regeneráciu.

eris lcd zmakcovac

Zmäkčovač vody SLIDE LCD je mercedesom medzi zmäkčovačmi ktoré inštalujeme. Pri výrobe zmäkčovača sa maximálne prihliadalo na spoľahlivosť a ekonomickú prevádzku ako aj na spôsob regenerácie.

zmäkčovač vody ecomix

Zmäkčovač vody Ecomix odstráni naraz 5 problémov vody: tvrdosť, železo, mangán, amónne látky a organické látky. Univerzálne riešenie úpravy vody: odstránenie 5 problémov studničnej vody.

fillter proti dusičnanom

Filter - zmäkčovač vody proti dusičnanom odstráni dusičnany na centrálnom prívode vody. Nadmerné koncentrácie dusičnanov, dusitanov dusíka alebo dusíka v pitnej vode sú nebezpečné pre zdravie, najmä pre deti a tehotné ženy.

Mám záujem o zmäkčovač / chcem sa informovať

 

5 1 1 1 1 1 Hodnotenie 5.00 (1 hlas)