Filter - zmäkčovač vody proti dusičnanom odstráni dusičnany na centrálnom prívode vody.

Dusík je dôležitý pre všetky živé veci, pretože je súčasťou bielkovín. Avšak nadmerné koncentrácie dusičnanov, dusitanov dusíka v pitnej vode sú nebezpečné pre zdravie, najmä pre deti a tehotné ženy.

Dusičnany sa nachádzajú všade tam, kde sa používali dusíkaté hnojivá.

Dusičnany vo vode sú bez zápachu a farby, preto nie sú vidieť. Na zistenie dusičnanov je potrený rozbor vody. Ak obsahuje studničná voda vysoké percento dusičnanov, tak najlepším riešením je ich odstránenie na centrálnom prívode vody. Využíva sa na to zmäkčovač vody, ktorý obsahuje špeciálnu živicu, ktorá odstraňuje iba dusičnany vo vode.

Zmäkčovač vody na odstránenie dusičnanov

Zmäkčovač vody na odstránenie dusičnanov na centrálnom prívode vody  je ideálny na odstránenie vysokých hodnôt dusičnanov a dusitanov z vody pre rodinný dom. Vyrieši Vaše problémy s kvalitou vody. Zmäkčovač vody na dusičnany má plnoautomatickú elektronickú hlavicu, ktorá riadi proces úpravy a preplachov.

Náplň zmäkčovača vody: aniónaktívna iónovýmenná živica pre odstraňovanie dusičnanov a dusitanov.

Voda prechádzajúca zmäkčovačom vody, prúdi cez vrstvu živice kde dochádza k výmene iónov a tým odstraňovaniu dusičnanov a dusitanov. V nastavených intervaloch automatická riadiaca jednotka spustí regeneráciu, kde dochádza k preplachu živice soľným roztokom.

Pre správny návrh zmäkčovača vody na dusičnany  doporučujeme urobiť rozbor vody.

Popis ZMD - 60 úprava vody pre rodinný dom (4-5 osôb)
Záruka 24 mesiacov
Cena 990 € s DPH
Montáž účtuje sa skutočne spotrebovaný materiál a práca technika 20€/hod
Dostupnosť skladom
Bezplatná obhliadka vyplňte kontaktný formulár pre bezplatnú obhliadku

 

Prečo sú dusičnany nebezpečné ?

Dusičnany prijaté v potrave alebo vode sa v ľudskom tele premieňajú na dusitany, a tie sa viažu na hemoglobín miesto kyslíku, čo spôsobuje, že sa ten v tele rozváža v zníženej miere. Kým dospelí a deti nad 3 roky veku s týmto problém nemajú, pretože organizmus si s tým dokáže poradiť rýchlejšie, ako by to mohlo začať spôsobovať problémy, bábätká a deti do 3 rokov sú ohrozenou skupinou. Nadmerný príjem dusičnanov spôsobí nedostatočné zásobovanie organizmu kyslíkom, tzv. syndróm modrých bábätiek, ktorý výnimočne môže končiť aj smrťou. A aj keď smrťou neskončí, prijímanie väčšieho množstva dusičnanov podporuje vznik rakoviny, a to aj u dospelých.

Dusitany totiž reagujú s niektorým druhom prijímanej potravy, čo vedie k vzniku rakovinotvorných látok. Okrem tohto, štúdie preukázali, že v oblastiach s väčšou koncentráciou dusičnanov v pitnej vode trpia hlavne deti oveľa častejšie na astmu, cukrovku a dýchacie infekcie. U tehotných žien dusičnany prispievajú k potratom.

A teraz, keď si uvedomíte, o koľko má morča citlivejší organizmus ako človek, dostanete odpoveď na otázku, prečo sú v dnešnej dobe morčatá tak háklivé na choroby, a aj pri najlepšej starostlivosti sa niekedy dožijú len rok alebo dva.

eris lcd zmakcovac

Zmäkčovač vody SLIDE LCD je mercedesom medzi zmäkčovačmi ktoré inštalujeme. Pri výrobe zmäkčovača sa maximálne prihliadalo na spoľahlivosť a ekonomickú prevádzku ako aj na spôsob regenerácie.

slide excelent

Malé rozmery, excelentný dizajn, najmodernejšia riadiaca hlavica, veľa možností nastavenia, pevné plasty, LCD displej, nízka spotreba soli a vody na jednu regeneráciu.

zmäkčovač vody ecomix

Zmäkčovač vody Ecomix odstráni naraz 5 problémov vody: tvrdosť, železo, mangán, amónne látky a organické látky. Univerzálne riešenie úpravy vody: odstránenie 5 problémov studničnej vody.

osmoticky filter

Osmotický filter bol vyvinutý ako metóda na úpravu a filtráciu vody pred viac ako 40 rokmi. Tento proces filtrácie vody vznikol ako technika na úpravu morskej vody.

alarm

ALARM na kontrolu soli v zmäkčovači vody.

Mám záujem o zmäkčovač na dusičnany / chcem sa informovať

 

3.6 1 1 1 1 1 Hodnotenie 3.60 (Hlasy: 10)