Zmäkčovač vody SLIDE ECO LCD 30 je mercedesom medzi zmäkčovačmi ktoré inštalujeme.

Riadiaca hlavica je ovládaná cez LCD displej, presne ako Váš mobilný telefón.

Jemným dotykom sa nastavujú parametre zmäkčovača. Displej je z odolného materiálu a pekne podsvietený.

Priebežne ukazuje aktuálny čas, koľko vody cez zmäkčovač pretieklo, poprípade či sa regeneruje a v akom kroku regenerácie sa nachádza.

Pri výrobe zmäkčovača sa maximálne prihliadalo na spoľahlivosť a ekonomickú prevádzku ako aj na spôsob regenerácie. Tým dosiahol minimálne náklady na spotrebu vody a soli počas regenerácie.

Riadiaca hlavica je v Slovenskom jazyku, je veľmi jednoduchá na obsluhu a nastavenie. Má malé rozmery, pevné plasty, vydarený dizajn.

Zmäkčovač vody SLIDE ECO LCD sa bežne montuje na úpravu vody do rodinných domov, penziónov, pekární, práčovní, kotolní a pod. Tiež sa často montuje ako ochrana pred vodným kameňom pred preso kávovary, autoumyvárky.

 

Popis zmäkčovača SLIDE ECO LCD 30

Zmäkčovač vody SLIDE ECO LCD je top produkt a patrí k špičke medzi zmäkčovačmi vody. Je navrhnutý pre úpravu vody pre rodinné domy, reštaurácie, malé penzióny. Je jedinečný tým, že má LCD riadiacu hlavicu ovládanú dotykom ako na mobilnom telefóne. Jednoduché ovládanie, nastavenie parametrov, podsvietený informačný displej.

zmakcovac vody slide lcd

Zo zmäkčovača ESLIDE ECO LCD robia poprednú líniu na ochranu pred vodným kameňom vo vašom rodinnom dome:

 • pekný dizajn zmäkčovača,
 • malé rozmery,
 • pevné plasty,
 • najmodernejšia technológia,
 • dlhá životnosť
 • a jednoduchá obsluha

Zmäkčovač vody SLIDE ECO LCD bol vyvinutý s prihliadnutím na ekologickú prevádzku s malou spotrebou soli a vody na jednu regeneráciu. Proces regenerácie a preplachu zmäkčovača bol výrobcom navrhnutý tak aby sa počas regenerácie spotrebovalo menej vody a hlavne menej soli. A tým aj šetrí vaše náklady a financie na kupovanie tabletovanej soli a tiež na spotrebu vody.

 

Inštalácia

Inštalácia najlepšie na centrálnom prívode vody do objektu. Na suchom mieste kde nemrzne , kde je prívod el. energie / el. zásuvka / a možnosť napojenia na odpad vody. Odpad vody je potrebný na regeneráciu zmäkčovača, kedy sa zmäkčovač zbavuje zachytenej tvrdosti vody a vodného kameňa.

Inštaluje sa vždy iba na studenú vodu. Preto nie je možné inštalovať zmäkčovače vody do bytov, kde je samostatný prívod teplej a studenej vody. V prípade inštalácie do šachty musí byť suchá a bez vysokej vlhkosti.

Pred zmäkčovač vody je potrebné umiestniť mechanický predfilter. Tým sa chráni riadiaca hlavica zmäkčovača ako aj samotná živica.

 

Starostlivosť

Životnosť živice je cca 10 rokov. Táto životnosť je závislá na kvalite vstupnej vody a tiež na starostlivosti o zmäkčovač vody. Hlavne je potrebné pravidelne dosýpať soľ do zmäkčovača, aby prebiehala regenerácia.

V prípade studničnej vody si treba dávať pozor aby voda neobsahovala zvýšený obsah železa a mangánu. Tieto dve zložky môžu znížiť životnosť živice aj o polovicu a viac. Pre úpravu tvrdosti, železa a mangánu je iný typ živice s názvom Multimix.

 

Prevádzka

Prevádzkové náklady na bežnú prevádzku zmäkčovača vody tvorí hlavne tabletovaná soľ. Priemerná spotreba soli pre  4 – 5 člennú domácnosť je cca 5 vriec soli ročne. Táto spotreba je závislá na spotrebe vody v domácnosti.

Zmäkčovač vody sa neodporúča inštalovať na závlahy. Môže prísť k poklesu prietoku vody a zbytočnému opotrebeniu. V prípade vysokej tvrdosti vody pre zavlažovanie je lepšie použiť fyzikálnu úpravu vody STOP KALK, čím sa ochránia trysky závlahy a získame tak lepšiu  kvalitu vody pre zavlažovanie .

Pred inštaláciou odporúčame sa  poradiť  s inštalačnou firmou. Vybrať vhodné miesto inštalácie v blízkosti centrálneho prívodu vody do domu. Plus je potrebný prívod el. prúdu / zásuvka 220 V / a možnosť pripojenia na odpad vody. Zmäkčovač potrebuje jeden krát za cca 5 m3 urobiť regeneráciu a vypustiť do odpadu zachytený vodný kameň. Počas regenerácie spotrebuje cca 80 litrov vody.

 

Popis zmäkčovač vody na mestskú a studničnú vodu
Záruka 24 mesiacov od dátumu montáže
Cena 690 € s DPH + 2 vrecia soli Zadarmo
Montáž účtuje sa skutočne spotrebovaný materiál a práca technika 20€/hod
Dostupnosť skladom
Bezplatná obhliadka vyplňte kontaktný formulár pre bezplatnú obhliadku

 

Vlastnosti zmäkčovača SLIDE ECO LCD 30

 • vhodný pre spotrebu vody ako pre 2  tak aj pre 8 osôb
 • max. prietok do 2,0 m3 / hodinu
 • LCD - elektronická riadiaca hlavica
 • regenerácia tabletovanou soľou , určenou pre zmäkčovače vody
 • automatická regenerácia , závislá na spotrebe vody
 • menšie rozmery pri zachovaní kapacity a výkonnosti
 • nízka spotreba soli na jednu regeneráciu
 • úsporná spotreba vody na jednu regeneráciu
 • najmodernejší dizajn s použitím pevných plastov s dlhou životnosťou

 

zmakcovac economy

Ideálny zmäkčovač vody pre menšie priestory, byty, menšie rodinné domy, reštaurácie, kaviarne, cukrárne.

slide excelent

Malé rozmery, excelentný dizajn, najmodernejšia riadiaca hlavica, veľa možností nastavenia, pevné plasty, LCD displej, nízka spotreba soli a vody na jednu regeneráciu.

zmäkčovač vody ecomix

Zmäkčovač vody Ecomix odstráni naraz 5 problémov vody: tvrdosť, železo, mangán, amónne látky a organické látky. Univerzálne riešenie úpravy vody: odstránenie 5 problémov studničnej vody.

fillter proti dusičnanom

Filter - zmäkčovač vody proti dusičnanom odstráni dusičnany na centrálnom prívode vody. Nadmerné koncentrácie dusičnanov, dusitanov dusíka alebo dusíka v pitnej vode sú nebezpečné pre zdravie, najmä pre deti a tehotné ženy.

alarm

ALARM na kontrolu soli v zmäkčovači vody.

Mám záujem o zmäkčovač / chcem sa informovať

 

4.1666666666667 1 1 1 1 1 Hodnotenie 4.17 (Hlasy: 6)